Eddig elnéző volt a NAV, de jövőre tízmilliós bírságok röpködhetnek transzferár kapcsán

2024. Október 7.

Eddig elnéző volt a NAV, de jövőre tízmilliós bírságok röpködhetnek transzferár kapcsán

 

Tavaly óta új adatszolgáltatási kötelezettség terheli a kapcsolt vállalkozással rendelkező közép- és nagyvállalatokat, már a társasági adóbevallásukban is szerepeltetniük kell bizonyos, a transzferár dokumentációban is szereplő adatokat. A Niveus szakértői szerint ez a szabályozás akár 10-20 ezer céget is érinthet, viszont ehhez képest tavaly a Pénzügyminisztérium statisztikái szerint mindössze 5512 cég nyújtott be transzferáras adatszolgáltatást.

 

2025-ben vajon kezdődik a bírságolás ezzel kapcsolatosan?

 

Girászin János, a Niveus Consulting Group ügyvezető partnere és Szabó Rudolf, a transzferár üzletág vezetője a portfolio.hu-nak adott interjúban osztja meg tapasztalatait a NAV ellenőrzésekről, a transzferár dokumentáció készítés nehézségeiről, a bírságokról és a jövőbeli várakozásokról.   

 

Eddig elnéző volt a NAV, de jövőre tízmilliós bírságok röpködhetnek a cégeknek - Portfolio.hu

 

Kérdése van?
Forduljon bizalommal szakértő kollégánkhoz!

Szabó Rudolf

Üzletágvezető – Transzferár Szolgáltatások

Hírek

Niveus hírlevél – 2023. október

Megjelent az őszi adócsomag tervezete. Változik a duális képzés szociális hozzájárulási adókedvezménye. November 16-tól adómentes juttatás a borászati termék. Tagdíjbefizetési felhívást kaphat a Nemzeti Agrárgazdasági Kamarától, erre figyeljen. „Down payment” - foglaló vagy előleg? Tovább csúszik az e-aláírás bevezetése. Októberi hírlevelünkben ezekkel a témákkal foglalkozunk.

Global Minimum Tax Data Reporting (GIR)

The deadline for the global minimum tax information return and the top-up tax return for the 2024 tax year is approaching. Although the GIR is often filed by a foreign group entity, Hungarian group entities may still have related notification and coordination tasks.

Home office vagy távmunka? Akár több tízezer forint múlhat a helyes besoroláson

Az év végi bér- és adótervezési időszakban kiemelt figyelmet kap a költségek optimalizálása – ebben pedig a távmunka és a hibrid munkarend jogi és adózási kérdései is kulcsszerepet játszanak.

Kapcsolat

+36 30 678 9794

Köszönjük üzenetét!

Kollégáink hamarosan felveszik önnel a kapcsolatot!