Kiderült, hogy mennyivel nő majd a bruttó és a nettó minimálbér 2025-ben.
De vajon a minimálbér-emelésnek milyen hatása lesz a vállalkozásokra és a költségvetésre? Bagdi Lajos, a Niveus partnere a nlc.hu oldalán erről beszél részletesen.
Kérdése van?
Forduljon bizalommal szakértő kollégánkhoz
De vajon a minimálbér-emelésnek milyen hatása lesz a vállalkozásokra és a költségvetésre? Bagdi Lajos, a Niveus partnere a nlc.hu oldalán erről beszél részletesen.
A kormány extraprofit adókról szóló rendelete kiemelten érinti a távközlési szektort; az alacsony árbevételi küszöbhatár miatt az adó nagy terhet ró a kisebb cégekre is és jelentős vágást ejthet a nagyobbak nyereségén. Könnyen előfordulhat, hogy a szolgáltatók – élve az általános szerződési feltételekben meghatározott jogukkal – jelentősebb díjemelésre kényszerülnek - véli a Niveus Consulting Group.
Mégsem készít áfa bevallás tervezeteket a NAV. Marad a fordított áfa a gabona és acélipari termékeknél. Kedvező változások várhatóak a home offiice szabályozásban. Nem mindig hivatkozhatunk „vis maior”-ra, ha késik a beszállítónk. Fontos lehet az informatikai rendszerek felülvizsgálata. Novemberi hírlevelünkben ezekkel a témákkal foglalkozunk.
Kollégáink hamarosan felveszik önnel a kapcsolatot!