A kormány eltöröl egy sor különadót, de már tudja, miből akarja pótolni a bevételt

2024. November 10.

Kérdése van?
Forduljon bizalommal szakértő kollégánkhoz

Hírek

Sokan nem tudják, de több millió forinthoz juthat a cégük

Bár már 4 éve adott a lehetőség, még mindig kevesen gondolnak arra, hogy a behajthatatlan követelésekre megfizetett áfát visszakérjék az adóhatóságtól. Érdemes pedig megfontolni ezt a lehetőséget, mert az ehhez szükséges eljárás nem bonyolult, és a legtöbb esetben sikeresen zárul. A Niveus adótanácsadási üzletágának vezetője Antretter Erzsébet erről tájékoztatott.

Cégérték-csökkenés és finanszírozási bizonytalanság – komoly hatásai lehetnek a kormány legújabb döntésének, különösen a nagyvállalatok és befektetők szempontjából.

Németh Balázs, tranzakciós tanácsadási üzletágunk menedzserének írása részletesen bemutatja, hogy milyen következményekkel járhat az állami beavatkozás számos hazai cég értékére és nemzetközi befektetői megítélésére.

A Niveus Consulting Group véleménye a bejelentett ágazati különadókról

A kormány május 26-ai bejelentése alapján több, mint 800 milliárd forintos külön adóterhelést kaphatnak egyes szektorok. Ez a valaha volt legnagyobb ágazati adókiigazítás Magyarországon - véli a Niveus Consulting Group.

Kapcsolat

+36 30 678 9794

Köszönjük üzenetét!

Kollégáink hamarosan felveszik önnel a kapcsolatot!