A Niveus Consulting Group közleménye az elektromos töltőállomások adókedvezményének megszűnéséről.
Megszűnik az elektromos töltőállomások utáni adókedvezmény
Kérdése van?
Forduljon bizalommal szakértő kollégánkhoz!
Megszűnik az elektromos töltőállomások utáni adókedvezmény
Mintha mindig is létezett volna a KATA, pedig csak 2013 óta ismerjük ezt az egyszerűsített adót. A népszerűsége töretlen, nem véletlenül. Minimális adminisztráció, minimális adó. Ezért is keltett felzúdulást, amikor tavaly decemberben a KATA szigorításáról cikkeztek. Pedig erre akár szükség is...
Szerdán Lengyelország bejelentette, hogy kb. 4 milliárd forint árbevételig a vállalkozásoknak nem a nyereségük, hanem csak a kifizetett osztalék után kell társasági adót fizetniük. Az elképzelés alapja az Észtországban már régóta így működő társasági adó rendszer, Magyarországon meg 2013 óta létezik...
Kollégáink hamarosan felveszik önnel a kapcsolatot!