Hamarosan búcsút inthetünk az online ügyintézésben eddig megkerülhetetlen Ügyfélkapunak.

2024. November 11.

Kérdése van?
Forduljon bizalommal szakértő kollégánkhoz!

Hírek

Magyarország továbbra is a fogyasztást adóztatja leginkább

A 2026-ra elfogadott költségvetés alapján az adóbevételek meghatározó szerepet töltenek be a magyar államháztartásban: a bevételek 51%-a adókból származhat. A rendszer továbbra is fogyasztásközpontú, az ÁFA messze a legnagyobb bevételi forrás, miközben a vállalkozások által befizetett adók aránya nemzetközi összevetésben is visszafogott. A Niveus elemzése a hazai számok mellett európai kontextusba is helyezi a magyar adószerkezetet.

Magyar vállalkozások jövőképe: kevésbé derűlátó kilátások, de stabil saját céges tervek

A Niveus évente készülő friss felmérése szerint a magyar cégek 58%-a úgy véli, hogy az ország gazdasági helyzete romlani fog a következő évben. Ugyanakkor saját vállalkozásuk jövőjét illetően optimistábbak: közel 70% nem vár rosszabb évet, mint az idei.

Sokan nem tudják, de több millió forinthoz juthat a cégük

Bár már 4 éve adott a lehetőség, még mindig kevesen gondolnak arra, hogy a behajthatatlan követelésekre megfizetett áfát visszakérjék az adóhatóságtól. Érdemes pedig megfontolni ezt a lehetőséget, mert az ehhez szükséges eljárás nem bonyolult, és a legtöbb esetben sikeresen zárul. A Niveus adótanácsadási üzletágának vezetője Antretter Erzsébet erről tájékoztatott.

Kapcsolat

+36 30 678 9794

Köszönjük üzenetét!

Kollégáink hamarosan felveszik önnel a kapcsolatot!