Végre megnyílnak az EU-s pénzcsapok, de nem mindenkinek jut forrás

28/05/2024

Do you have any questions?
Please do not hesitate to contact our expert colleague:

News

Számos módosítással fogadta el az Országgyűlés az őszi adócsomagot

Nagy várakozások övezték az őszi adócsomag parlamenti vitáját, elsősorban azt, hogy az utolsó pillanatban változtatnak-e a KATA január 1-jétől hatályos szabályozásán. Az eredetileg benyújtott javaslathoz képest terjedelmes módosításokat fogadtak el, ezek is leginkább arra világítanak rá, mekkora változás várható jövőre az adóeljárásokban. A Niveus Consulting Group az érdemi módosításokat foglalta össze.

Változás a Széchenyi Pihenő Kártya egyenlegek terén

A veszélyhelyzeti szabályok kivezetésével ismét változik a SZÉP-kártyán felhalmozott, fel nem használt egyenlegek kezelése. A munkáltatóknak és a kártyabirtokosoknak újra a május 31-i fordulónapra, valamint az azt követő havi díjterhelésre érdemes figyelniük.

Niveus hírlevél – 2021. március

Áprilisra kérni kell a bértámogatást azoknak, akik eddig nem igényelték. Visszakérhető a korábban a NAV szerint elévült behajthatatlan követelések áfája. Április 1-től büntethet az adóhatóság az Online Számla adatszolgálatás nem megfelelő teljesítése esetén. Június 1-től várható a tényleges tulajdonosi adatbázis. Márciusi hírlevelünkben ezekkel a témákkal foglalkozunk.

Köszönjük üzenetét!

Kollégáink hamarosan felveszik önnel a kapcsolatot!