Flottakezelő cég létrehozása - webinárium

15/04/2024

Flottakezelő cég létrehozása - webinárium

 

Egy megfelelően kialakított flottakezelési modell lehetőséget ad a személyautókkal kapcsolatos adóterhek cégcsoporton belüli optimalizálására, elsősorban az áfa tekintetében. Az elérhető adóelőny – az autó használatától függően – az autó értékének akár a több, mint 20%-a is lehet. Egy bruttó 15 millió forint értékű személyautó esetén a flottakezelő az autó vételárában foglalt kb. 3,2 millió forint áfát teljes egészében visszaigényelheti, míg a bérbevevő csoporttag vállalkozás a bérleti díj áfatartalmának 50-100%-át levonhatja. Ez azt jelenti, hogy cégcsoport szinten egy ilyen személyautón elérhető adóelőny értéke 1,6 – 3,2 millió forint autónként, amely egy 10 autós flotta esetén jelentős, akár több tízmillió forintos megtakarítást is eredményezhet! Továbbá nem kell fizetnie a vállalkozás számára a gépkocsikat lízingbe, bérletbe adó partnere működésének, profitjának költségét sem!

 

A Niveus Consulting Group által szervezett webináriumon az alábbi témákról beszélnek szakértőink részletesen, gyakorlati tudást biztosítva:

 

  • A személyautók áfája – miért merül fel egyáltalán a probléma és miért ad a flottakezelő megoldást?
  • Mikor jó megoldás a flottakezelő cég és mennyit lehet vele spórolni?
  • A flottakezelő alapítása és működtetése milyen jogi kérdéseket vet fel?
  • Melyek a flottakezelő könyvelésének specialitásai, transzferárazási vonatkozásai?
  • Milyen dokumentációs kötelezettséggel jár (menetlevél, útnyilvántartás)?
  • Milyen egyéb adóvonzatok vannak? Részletesen a cégautóadóról.

 

A webinárium időpontja 2024. április 23. kedd 10:00-12:30

 

Az előadók a Niveus Consulting Group részéről:

  • dr. Fischer Ádám együttműködő ügyvéd, adótanácsadó, Niveus Consulting Group
  • Girászin János partner, transzferár tanácsadás, Niveus Consulting Group
  • dr. Halmos Tamás ügyvéd, Niveus Legal I Halmos és Jánosi Ügyvédi Iroda
  • Kalocsai-Hegedűs Hajnalka, szenior könyvelő, Niveus Consulting Group

 

A program Teams platformon keresztül kerül megrendezésre. A linket a program előtti nap küldjük a résztvevőknek.

 

A webináriumon való részvétel díja 29.900 Ft + ÁFA / fő.

 

Jelentkezésüket 2024. április 17-ig várjuk a molnar.szilvia@niveus.hu e-mailcímen.

Do you have any question?
Please do not hesitate to contact our expert colleague:

News

Tényleg jó lesz a cégeknek, ha hozzányúlnak az iparűzési adóhoz?

Ma már az iparűzési adó sokkal nagyobb terhet jelent a vállalkozásoknak, mint a társasági adó. Éppen ezért üdvözlendő, hogy a Pénzügyminisztérium tegnapi közleménye szerint végre az iparűzési adóhoz is eljutott az adófelülvizsgálati program. A Niveus Consulting Group megvizsgálta, kinek kedveza beígért új szabályozás.

Többé már nem lehet elbújni – nyilvános lesz a cégtulajdonos személye

A tényleges tulajdonosokra vonatkozó központi nyilvántartást magában foglaló jogszabályt – az Európai Uniós Irányelvekkel összhangban - 2021 májusában hirdették ki, ugyanakkor több fontos pontja idén lép hatályba. 2022. február 1-ével bővül azok köre, akik hozzáférhetnek a nyilvántartáshoz, július 1-ével pedig teljes lesz a transzparencia: bárki betekintést nyerhet és megnézheti, ki egy adott vállalkozás tulajdonosa. - hívta fel a figyelmet a Niveus Consulting Group.

A Niveus Consulting Group véleménye a globális minimumadó magyarországi bevezetéséről

Magyarország ezt a csatát hamarosan elveszítheti Nem marad más lehetőség, csak a globális minimumadó bevezetése?

Köszönjük üzenetét!

Kollégáink hamarosan felveszik önnel a kapcsolatot!