Végre elérhetjük az OECD-átlagot az adóék terén!

18/03/2025

Do you have any questions?
Please do not hesitate to contact our expert colleague:

News

Lakóingatlanhoz kapcsolódó gépjármű-beállók: mikor alkalmazható az 5%-os áfa?

A lakóingatlanokhoz kapcsolódó gépjármű-beállók áfakezelése több tényezőtől függ. Nem elegendő pusztán azt vizsgálni, hogy garázsról, beállóról vagy parkolóhelyről van-e szó: a műszaki kialakítás, a jogi minősítés és az értékesítés módja együtt határozza meg a helyes áfamértéket.

Ingyenes webinárium-sorozat! – Sikeres cégeladás vagy vásárlás? Ehhez megfelelő adózási struktúra? Tudatos vagyonkezelés?

Három terület, amely szorosan összefügg – és mind kritikus, ha cégtulajdonosként, befektetőként vagy vezetőként hosszú távú értéket szeretne teremteni.

Niveus hírlevél – 2023. július

Kihirdették a nyári adócsomagot, a tervezethez képest a társasági adóban, a munkaerőkölcsönzés és a fémkereskedelem tekintetében történtek a legnagyobb változások. Módosult az extraprofitadó rendelet is. Extra juttatás adható a SZÉP kártyára. Adminisztrációs változás az idegenrendészeti eljárásban, amely kapcsán örömmel jelentjük be, hogy elindítottuk Immigration Desk szolgáltatásunkat. Júliusi hírlevelünkben ezekkel a témákkal foglalkozunk.

Köszönjük üzenetét!

Kollégáink hamarosan felveszik önnel a kapcsolatot!