Használjon ki minden személyi jövedelemadó kedvezményt!

12/03/2025

Any question?
Please do not hesitate to contact our expert colleague:

News

Niveus hírlevél – 2023. június

2023. június 6-án benyújtották a nyári adócsomagot. A légitársaságok hozzájárulásáról és egyes adótörvények módosításáról szóló T/4243. számú törvényjavaslat több adónemet érintő számos javaslatot tartalmaz, amelyek egy része 2024. január 1-től, míg egy része már 2023. augusztus 1-jén hatályba lépő változások. Egyúttal kitérünk a szociális hozzájárulási adóról szóló 2018. évi LII. törvény veszélyhelyzet ideje alatt történő eltérő alkalmazásáról szóló 205/2023. (V. 31.) Korm. rendeletben (a továbbiakban: Rendelet) foglalt változásokra is. Júniusi hírlevelünkben ezekkel a témákkal foglalkozunk

A Niveus Consulting Group kommentárja a 4%-os szociális hozzájárulási adócsökkentés költségvetési hatásáról

A Niveus Consulting Group kommentárja a 4%-os szociális hozzájárulási adócsökkentés költségvetési hatásáról: "A minimálbér-emelés a költségvetésnek is drága lesz"

Már csak hetek vannak hátra, hogy milliókat nyerhessenek a cégek az egyszeri adóamnesztiával

A 2024-es adótörvény-módosítások egyszeri amnesztiát biztosítanak a gazdasági társaságok számára a korábban be nem jelentett részesedések utólagos pótlására. Így azok is mentesülhetnek a társasági adó megfizetése alól, akik korábban nem nyilatkoztak a NAV felé a más cégekben szerzett tulajdonrészükről. Bagdi Lajos, a Niveus partnere a www.vg.hu-n hívja fel a figyelmet: aki él ezzel a lehetőséggel, jelentősen kedvezményes mértékkel róhatja le az adókötelezettséget és a későbbi tulajdonrész értékesítése társaságiadó-mentes lehet.

Köszönjük üzenetét!

Kollégáink hamarosan felveszik önnel a kapcsolatot!