Az új K+F adókedvezmény – lehetőség a veszteséges vállalatok számára is!

03/03/2025

Do you have any questions?
Please do not hesitate to contact our expert colleague:

News

Niveus hírlevél – 2024. május

Változott a hatóságok álláspontja a május 31-ig megtehető részesedés-bejelentéssel összefüggésben. Pénzügyminisztériumi állásfoglalás a csoportos társasági adóalanyok transzferár kiigazítását érintően. Nem megfelelő az EUB szerint a külföldiek adóvisszatérítésére alkalmazott magyar gyakorlat. Meghosszabbították a GINOP Plusz program keretei között a munkaerőképzési támogatási kérelem benyújtásának határidejét. Csúszik a Golden Visa program. A Niveus Consulting Group meghívott előadóként az energiahatékonysági adókedvezményről tart rövid előadást. Májusi hírlevelünkben ezekkel a témákkal foglalkozunk.

Niveus hírlevél – 2024. július

Duplájára emelkednek a mulasztási bírságmaximumok augusztus 1-től. Behajthatatlan követelésre is visszaigényelhető az áfa. Augusztustól ismét változik a munkaerőpiacra lépők kedvezménye. A devizaárfolyam-mozgásokból adódó kihívásokra is van válasz. Júliusi hírlevelünkben ezekkel a témákkal foglalkozunk.

Niveus hírlevél – 2025. szeptember

Könyvelési és bérszámfejtési megoldások a 2026-os évre. A NAV tájékoztatást adott ki a most induló adategyeztetési eljárások fókuszáról. Október 1-től benyújtható a három gyermekes anyák adóelőleg-nyilatkozata. Októbertől növekednek az EPR díjak. Hogyan működik a filmalkotások támogatásának adókedvezménye? Vége a tesztidőszaknak, szigorúbbá vált az online számlaadat-szolgáltatás rendszere. Elektronikus aláírási kötelezettség a könyvvizsgálatban. Ezek az aktuális pályázati lehetőségek. Szeptemberi hírlevelünkben ezekkel a témákkal foglalkozunk

Köszönjük üzenetét!

Kollégáink hamarosan felveszik önnel a kapcsolatot!