Változás jöhet az adózásban Trump miatt

15/11/2024

Mikor lehet újra USA-Magyar kettős adóztatási egyezményünk?

Milyen pozitív hatása lenne, ha újra lenne egyezményünk az USA-val?

Miért rossz az egyezmény nélküli időszak Magyarország számára?

Ezeket válaszolja meg Bagdi Lajos, a Niveus partnere a forbes.hu-n.

 

https://forbes.hu/penz/valtozas-johet-az-adozasban-trump-miatt/

Any question?
Please do not hesitate to contact our expert colleague:

News

A Niveus Consulting Group közleménye a települési adók beszedésének jogszerűségéről

Niveus Consulting Group kommentár Budakalászi települési adó – az önkormányzat nem kötelezhet mást arra, hogy adót szedjen be!

Niveus hírlevél – 2021. augusztus

Módosultak a beszámoló elektronikus úton történő letétbe helyezésének szabályai. Augusztus 26-án változások történtek az online számla rendszerben. A távmunka széleskörű elterjedésével egyre több munkáltató számára lehet érdekes a munkavállalóknak távmunkavégzéshez adható eszközökre vonatkozó előírás. Augusztusi hírlevelünkben ezekkel a témákkal foglalkozunk.

Niveus Consulting Group kommentár

További részletek derültek ki a gazdaságélénkítő csomagról – bíztató jelek A kormány mai sajtótájékoztatóján a tegnapi bejelentések után több részlet derült ki a tervezett gazdaságélénkítő lépésekről és ezek mindenképpen pozitívan értékelendőek. A csomag részben pótolja a kieső jövedelmet, ami egyaránt segíti a nehéz helyzetben lévő embereket és biztosítja az újrainduláshoz szükséges vásárlóerőt. Hosszú távon is örömteli a K+F munkahelyek és képzések támogatása, hiszen ez elősegíti, hogy a magyar gazdaság a válságot kihasználva egy komolyabb szerkezetátalakítást is végrehajtson. Az intézkedések a nemzetközi példákkal összevetve is megállják a helyüket.

Köszönjük üzenetét!

Kollégáink hamarosan felveszik önnel a kapcsolatot!