Hamarosan búcsút inthetünk az online ügyintézésben eddig megkerülhetetlen Ügyfélkapunak.

11/11/2024

Do you have any questions?
Please do not hesitate to contact our expert colleague:

News

Niveus hírlevél – 2022. május

Ahogyan az várható volt, 2022. május 25-én – az Alaptörvény módosítása után – a kormány kihirdette a háborús vészhelyzetet, majd másnap bejelentette bizonyos szektorokban az extraprofit adó bevezetését. Megjelentek továbbá egyes, a vészhelyzethez kapcsolódó rendelkezéseket tartalmazó kormányrendeletek. Májusi hírlevelünkben ezek közül mutatunk be néhányat, illetve az ügyfeleink körében a gazdasági kilátásokról végzett felmérés eredményeiről adunk rövid áttekintést.

Sajtóközleményünk a NAV ellenőrzési gyakorlatáról

A Niveus Consulting Group a NAV elmúlt 3 évének aktivitását vizsgálta meg. Az adatokból kiolvasható, hogy 2020-2022 között fokozatosan egyre több adót szedtek be, a legtöbbet vizsgált adónem minden egyes évben az ÁFA, valamint megállapították azt, hogy az adóhatóság és az adózók közül az utóbbiak fordulnak leginkább a Kúriához fellebbvitelezés miatt.

Niveus hírlevél – 2025. április

Új rendszert vezetett be a NAV a pótlékértesítések kapcsán. EUB jogeset: önköltségi árnál alacsonyabb értékű ügylet áfája. Új K+F fókuszú támogatás az EKD rendszerben. A legelőnyösebb K+F adókedvezmény kiválasztása. A Niveus webinárium sorozatot indít “Sikeres cégeladás/vásárlás? Ehhez megfelelő adózási struktúra? Tudatos vagyonkezelés?” témában. A Niveus meghívott előadóként részt vesz az Ipar Napjai 2025 kiállításon. Áprilisi hírlevelünkben ezekkel a témákkal foglalkozunk.

Köszönjük üzenetét!

Kollégáink hamarosan felveszik önnel a kapcsolatot!